30 Kasım 2017 Perşembe

Maybelline Age Rewind Kapatıcı

maybelline-age-rewind-kapatici-ause-esua
MAYBELLİNE AGE REWİND KAPATICI 

Merhaba !

Büyük umutlarla alırken ya kötüyse kaygısına düşmedim değil, ancak alabileceğim en uygun fiyata aldığım için bu düşüncenin üstünde pek durmadım açıkçası.
Her üründe olduğu gibi maybelline age rewind kapatıcıyı yerlere göklere sığdıramayıp çok sevenler, diğer yandanda hiç bir etkisini göremeyip parasının boşa gittiğini düşünenler var.
Ben sevenler kısmındayım.
Ambalajı diğer kapa atıcılardan ayıran özellik, sünger başlıklı olması. Diğer fırça aplikatörlere
göre daha geniş ve kullanımı da fırçalı aplikatöre göre daha pratik.

maybelline-age-rewind-kapatici-ause-esua
MAYBELLİNE AGE REWİND KAPATICI 
Kapatıcının en çok söz edileni (bir nevi kusur) ise ambalajındaki süngerinin hijyenik olmaması. Akne ve sivilce sorunu yaşıyorsanız ve bu ürünü kullanıyorsanız evet hijyenik değil. Genel anlamda bakıldığında ise sünger fırça aplikatörlerle aynı mantık bana kalırsa.
Süngeriyle uygulamak benim için büyük kolaylık. Bölgesel uygulama yaptığımda çok oldu fakat sivilce ve akneli dönemlerimde göz çevresi haricinde pek kullanmadım. Ancak hem sorunlu (sivilceli) bölgelere hem göz altına uygulamak istiyorsanız süngeri yıkamak çözüm olabilir. Bu kapatıcıdan 2 tane bitirdim ve kullandığım süre boyunca süngerini yıkamadım.. Yıkayan bir çok kullanıcı yorumu var, araştırmanızı öneririm.

İncecik yapısı ve yumuşak sürümü en sevdiğim özelliklerinden. Kapatıcılığı memnun edici seviyede. Fakat yoğun göz altı problemlerinde nasıl etkisi olur bilemiyorum.

Kalıcılığı pudra ile sabitlemediğim taktirde çok kısa.Bir süre sonra göz altımdan, suratımdan silinip gidiyor.

Uygulama : Ürünü göz altıma sürdükten sonra parmaklarımla, kapatıcıyı sürüklemeden tabiri caizse pıt pıt hareketlerle yediriyorum. Üstünden tampon hareketlerle sünger geçiyorum ve ardından pudra ile sabitliyorum.

Pudra ile sabitlediğimde o günü kurtarmama yetiyor.

ürün 6,8 ML- açıldıktan sonra 6 ay ömrü var.
Bende ki light rengi.

-hayvanlar üzerinde test yapan markalardan birisi-


maybelline-age-rewind-kapatici-ause-esua
MAYBELLİNE AGE REWİND KAPATICI 

 

Blogumda olduğunuz ve okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım keyifle, sıkılmadan okumuşsunuzdur.
Yorumlarınız, mailleriniz benim için çok değerli lütfen sadece okuyup geçmeyin. 
Sosyal Medya üzerinden beni takip edip haberdar olabilirsiniz. İstediğiniz zaman DM, yorum atabillir ve hepsine cevap vereceğime emin olabilirsiniz.Instagram: AuseEsuaa
Twitter: AuseEsua
Facebook Page : Ause Esua
SnapChat : AuseEsua
Mail : auseblog@gmail.com

Eğer Blogumu beğendiyseniz ; Beni google+ da arkadaş olarak eklemeyi unutmayın ! :))

Yeni yazılarımdan haber almak için ise köşedeki takip et butonundan -blogumu-  takip debilirsiniz. 

Paylaştığım tüm yazılar kendi deneyimlerimden oluşmaktadır. İyi ve kötü sonuçlar oluşturup oluşturmayacağının garantisini veremem. Öneriler ve ürünler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bende iyi olan sizde kötü olabilir veyahut bende kötü olan sizde iyi olabilir.

Bu  Blog'da üzerinde adımın geçtiği tüm fotoğraflar ve yazılar bana aittir.
Kaynak belirtilmeden ve iznim olmadan alınamaz, kopyalanamaz.

11 yorum:

 1. Ausem, bu kapatıcıdan birkaç sene evvel kullanıp bitirdim ve ikincisini de 6-7 ay evvel aldım. Formülünü değiştirmişler ve bu hali çok daha güzel olmuş👌🏻 Ben kuru ciltli olduğumdan pusrayla sabitlemem bile gerekmiyor ve kapatıcılığı konusunda seninle aynı fikirdeyim! Yalnız süngeri benim göz altlarımda pütürcük yaptı, ben de süngeri çıkarıp attım ve hiç sorun yaşamadım. Süngerle kullanımı ise, cidden pratik... Ben de seviyorum bu kapatıcıyı. Güle güle kullan, öpüyorum seni❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blanam yorumun için çok teşekkür ederimmm :) instagram postlarından gördüğüm kadarıyla bir çok kişinin göz çevresinde sorun yaratmış şükür ki bende bi sorun olmadı - şimdilik- memnun kalmana sevindim kocaman öpüyorummm balım <3

   Sil
 2. bense bu ürünü gözaltında kesinlikle sevmeyenlerdenim cok ince kapaticilik bence cok az süngerle o da kayboluyo bende:((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sahimi :/ memnun kalmadığına üzüldüm memnuniyet kişiden kişiye değişiyor ve ne yazık ki herkeste aynı etki olmuyor. :) yorumun için tesekkürler :)

   Sil
 3. ben bu kapatıcıyı çok severek kullandım ..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beğendiğine sevindim yorum için çok teşekkürler :) <3

   Sil
 4. Ben de Blana'ya katılıyorum, bunların formülü olumlu yönde değişmiş. Ben de kullandığımda çok sevdim. Fakat benim göz çevremde isilik gibi pütürlenme yaptı. Evet belki sünger aplikatörle mantığı aynı olabilir; ama, bu kapatıcıyı süngersiz kullanmaya devam edince isilikler yok oldu. Her türlü benim de beğendiğim ve kullanmaktan keyif aldığım bir ürün. Sevgiler canım!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başak hanımcım pütürlenme olayını bi çok kişide duydum. Bende böyle bi problem olmadı ama neyse ki süngersiz de iş görüyormuş ya da yıkanıp kullanılabiliyormuş Bu soruna rağmen memnun kalmanıza sevindim yorum için çok teşekkürler <3

   Sil
 5. şu sıra en sevdiğim kapatıcı bu..

  YanıtlaSil
 6. Benim kapatıcıdan ziyade aydınlık bir görünüm vermesi için kullandığım fovori ürünüüm Ause'mm :)) Süngerle uygulandığında dediğin gibi daha doğal bir sonuç veriyor, öpüyorum kuzum :))

  YanıtlaSil